Naujienos

Būk mano draugas

Paminėdami Pasaulinę Dauno sindromo dieną kovo 22d. 3a klasės vaikai lankėsi Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokykloje. Išreikšdami toleranciją ir palaikymą Dauno sindromą turintiems žmonėms, visi mokiniai mūvėjo skirtingas kojines.

Bendros veiklos ,,Būk mano draugas” metu vaikai žaidė įvairius žaidimus, dekoravo kojinaites, kurios vėliau papuošė Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokyklos ,,Draugystės sodą”. Vėliau mokiniai pabendravo su mokyklos direktore, ten dirbančiais mokytojais ir mokiniais. Apie šią naują patirtį vaikai kalba taip:

,,Man tai buvo gerai pažįstamas jausmas bendrauti su jais, nes mano pusbrolis turi Dauno sindromą. Aš juos puikiai suprantu. Jie nori susidraugauti, nors kai kurie žmonės su jais nenori draugauti”, (Liepa). ,,Mane nustebino jų draugystė ir jų darbai”, (Kristupas). ,,Norėjosi dar pasibūti ilgiau”, (Simas). ,,Pamačiau, kaip jiems sunku mokytis. Nežinojau, kad ausies simbolis yra sraigė. Linkiu daug laimės ir sveikatos”, (Denas). ,,Toje mokykloje nėra taip blogai, kaip galvoji. Visi draugauja, nori pasikalbėti, mokytojai geri. Tokie vaikai kažką gali geriau išmokti negu tu. Labai gerai išmoksta gestų kalbą” (Kipras). ,,Visi vaikai buvo labai draugiški, laimingi, šypsosi, nors nieko nepasako“ (Adomas). „Džiaugiuosi, kad galėjau juos pamatyti ir, kad ten su klase nuvykau“ (Elijas). „Aš ir norėčiau išmokti gestų kalbos. Susipažinau su draugu, kuris kalba gestų kalba“ (Jokūbas ). „Aš susiradau šokantį vaiką ir jis negalėjo kalbėti. Jis kalbėjo gestų kalba ir mes susidraugavom“ (Kajus).